Александар Белов


 
PortalPortal  HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  ЧленовиЧленови  БарајБарај  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 ..FAKTOPEDIJA..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
*ANA*
Администратор
Администратор
*ANA*

Број на мислења : 3291
Reputation : 0
Join date : 2009-01-08
Age : 44
Местолокација : MAKEDONIJA , SKOPJE

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Пон Мар 09, 2009 1:53 am

Програмата ќе работи како што треба само кога тебе не ти е гајле за тоа.

Единствената програма што работи перфектно секој пат е вирусот.


_________________

Sto e toa vo lugeto tazno
Sto ziveat vo zivoti tugi
Koj vo moeto minato plovi
Sosem mirno i bez da se srami
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://aleksandarbelov.macedonianforum.net
Lidija
zamenik administrator
zamenik administrator
Lidija

Број на мислења : 1033
Reputation : 0
Join date : 2009-01-10

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Саб Апр 25, 2009 10:34 am

Toronto is the most ethnically diverse city in the world

_________________
Whatever you are be a good one. ~Abraham Lincoln
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
* MAJA *
Администратор
Администратор
* MAJA *

Број на мислења : 4308
Reputation : 0
Join date : 2009-01-08
Age : 28
Местолокација : MaKeDoNiJa

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Чет Апр 30, 2009 7:53 pm

Земјиното магнетно поле слабее. Се претпоставува дека тоа изгубило 15% од неговата јачина од 1670 година. Со сегашната брзина на опаѓање ќе достигне нула за 2000 години. Меѓу годините 3500 и 4500 магнетното поле нема да биде доволно јако за да ја штити земјата од космичките зраци.
Гинисовата книга на рекорди го држи светскиот рекорд како книга која што е најчесто крадена од јавните библиотеки.
Мачките можат да произведат над стотина вокални звуци додека кучињата само околу десет.
Молњите секоја година додаваат по 10 милиони тони азот во земјата.
Никој не знае зошто, но 90 % од жените кога влегуваат во продавница веднаш свртуваат кон десно...

_________________
...se vrtam ako treba i po sto pati,tvojot lik me progonuva se nasmevas il mi se pristoruva?! ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://aleksandarbelov.macedonianforum.net/forum.htm
* MAJA *
Администратор
Администратор
* MAJA *

Број на мислења : 4308
Reputation : 0
Join date : 2009-01-08
Age : 28
Местолокација : MaKeDoNiJa

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Чет Апр 30, 2009 7:54 pm

-Џон Милтон ослепел во 44-та година од својот живот, а 16 години подоцна го напишал ремек-делото „Изгубениот рај“.

_________________
...se vrtam ako treba i po sto pati,tvojot lik me progonuva se nasmevas il mi se pristoruva?! ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://aleksandarbelov.macedonianforum.net/forum.htm
* MAJA *
Администратор
Администратор
* MAJA *

Број на мислења : 4308
Reputation : 0
Join date : 2009-01-08
Age : 28
Местолокација : MaKeDoNiJa

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Чет Апр 30, 2009 7:54 pm

Најмладите родители досега регисирирани во светот имале 9 и 8 години и живееле во Кина во 1920 година.

_________________
...se vrtam ako treba i po sto pati,tvojot lik me progonuva se nasmevas il mi se pristoruva?! ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://aleksandarbelov.macedonianforum.net/forum.htm
* MAJA *
Администратор
Администратор
* MAJA *

Број на мислења : 4308
Reputation : 0
Join date : 2009-01-08
Age : 28
Местолокација : MaKeDoNiJa

ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   Чет Апр 30, 2009 7:54 pm

Во 1771 година кралството на полска било поголемо од било која друга држава во Европа., освен Русија и имало најголема популација во Европа, после франција.
Ако имате 10 милијарди евра во банкноти од по 1е и ако трошите просечно по една секоја секунда ќе ви требаат 317 години за да ги истрошите сите пари.
Лилјаците секогаш свртуваат на лево кога излегуваат од пештера.
Помалку од 1% од најголемите 500 градови имаат чист воздух. Респираторните болести претставуваат најлеста причина за смрт во Кина.
Сите сателити во Сончевиот систем се оменувани според грчката и римската митилогија, освен месечините на Уран, за кои се употребени имиња на личности од делата на Шекспир.
Ниту еден атлетски скокач во височина не успеал да остане во воздух повеќе од една секунда.
Џуџињата речиси секогаш имаат деца со нормална големина дури и кога двајцата родители се џуџиња.
Влекаќите можат самите да си ја ампутираат својата опашка заради одбрана, Тие повторно израснуваат за неколку месеци.

_________________
...se vrtam ako treba i po sto pati,tvojot lik me progonuva se nasmevas il mi se pristoruva?! ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://aleksandarbelov.macedonianforum.net/forum.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ..FAKTOPEDIJA..   

Вратете се на почетокот Go down
 
..FAKTOPEDIJA..
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Александар Белов :: EDUKACIJA :: dali znaete deka-
Отиди до: